17.8 C
Скопје
13:51 - 27 февруари, 2024

Ознака : Андре Брауер

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Почина актерот Андре Брауер, ѕвездата на сериите „Убиство: Живот на улиците“ и „Бруклин 99“: „Ни покажа што е живот“

Еспресо
Актерот Андре Брауер, кој го гледавме во хит криминалистичката серија од деведесеттите „Убиство: Живот на улиците“, почина на 62-годишна возраст. Брауер кратко време бил болен,...