11.8 C
Скопје
22:15 - 29 февруари, 2024

Ознака : афроамериканец

СветСлајдерСцена

ПОЧИНА НАЈСТАРИОТ ВЕТЕРАН ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА НА 112 ГОДИШНА ВОЗРАСТ: Ги разликувал борбените авиони по звук!

М.Р.
Најстариот ветеран од Втората светска војна во САД и најстариот човек во земјата, Афроамериканецот Лоренс Н.Брукс, почина на 112-годишна возраст. Неговата смрт ја објави Националниот...