37.8 C
Скопје
17:52 - 19 јули, 2024

Ознака : 7 ноември

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Народни верувања за 7 ноември: Не плачете по саканиот; трговците да јадат месен леб за среќа

Еспресо
Се сметало дека на 7 ноември обично почнува влажното време – и често на овој ден врне снег. Луѓето велеа дека природата плаче, конечно се...