12.8 C
Скопје
19:23 - 28 февруари, 2024

(Видео) Вака изгледаше првиот настап на Цеца: Пејачката пееше на селска свадба на само 16 години

На Тикток се појави видео од 1989 година од свадба на која пеела Светлана Ражнатовиќ.

Цеца ја отпеа песната на Нада Топчагиќ „Враголанка“, која ги израдува сите присутни. Еден дел од гостите со големо воодушевување ја гледаа Цеца, додека останатите пееја и играа околу неа. Неспорно е дека нејзиниот талент за музика уште тогаш ја раздвижи толпата.

Според коментарите под видеото, венчавката наводно се случила во селото Лукомир, недалеку од Житораѓа, родното место на Светлана Цеца Ражнатовиќ. Тоа дополнително фрла светлина врз нејзините скромни почетоци и поддршката што ја имала од пријателите и соседите во раната кариера.

@filmmaraton

#viralviraliza❤ #trending2023❤️ #sfrj🇧🇦🇷🇸🇸🇮🇭🇷🇲🇪🇲🇰 #svadba #igranka #kolo #ceca #cecaraznatovic

♬ original sound – 👑 S.Saša 🇷🇸 🇦🇹 👑

 

Слични објави

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо

Цеца ја поддржа Бресквица: Ѝ држам среќа да победи, таа е преслатка

Еспресо
Се вчитува....