17.8 C
Скопје
01:30 - 27 септември, 2023

(Видео) Тори Спелинг излезе од болница во инвалидска количка: Модринки насекаде и неспособност да се движи сама

Тори Спелинг беше пуштена од болница во неделата, откако беше примена минатиот четврток.

50-годишната актерка била отпуштена од итната медицинска помош во Лос Анџелес, но јавноста е се уште во прашалници што ја предизвикало да биде примена, односно со какво заболување се борела.

Page Six објави фотографии на кои се гледа Спелинг со модринки на лицето и рацете. Таа беше придружувана до црн џип со инвалидска количка и изгледаше нестабилно, бидејќи и беше потребна помош за да стане од својата инвалидска количка.

Неколку часа пред да биде отпуштена, Спелинг откри дека е во болница откако објави фотографија од болничкиот кревет на која се гледа дека прима инфузија.

„Четврти ден овде и многу ми недостигаат моите деца“, напиша таа над фотографијата, на која се гледа дека е примена на 17 август.

„Благодарна сум и толку горд на моите силни, храбри, издржливи и љубезни деца кои остануваат позитивни без разлика што ме чека“.

Иако Спелинг откри дека е во болница, таа не сподели никакви детали за тоа што ја предизвикало да биде примена.

До хоспитализацијата дојде откако Спелинг изгледаше добро расположена и здраво само еден ден претходно кога беше фотографирана на снимањето на новиот проект во Беверли Хилс.

Спелинг извесен период живееше во подвижна приколка со своите деца – Лиам, 16, Стела, 15, Хети, 11, Фин, 10 и Бо, 6, кои ги дели со сега веќе отуѓениот сопруг Дин МекДермот.

Телевизиската ѕвезда уште во мај изјави дека нејзиниот дом за изнајмување во Лос Анџелес бил зафатен со екстремна мувла, поради што таа и нејзиното семејство се разболеле.

Спелинг  беше на насловните страници во јуни кога Мекдермот објави дека парот се разведува по речиси две децении брак.

 

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....