6.8 C
Скопје
06:37 - 4 март, 2024

(Видео) Пријовиќ на сцена со Брена и Розга, публиката во делириум: „Тоа е тоа, ајде да се сакаме…“

Пејачката Александра Пријовиќ синоќа приреди уште еден незаборавен спектакл во хрватската престолнина, четврти по ред, а дека ќе биде ноќ за паметење беше видливо уште кога излезе на сцената.

Фантастичната вечер беше крунисана со заедничкиот настап на Прија, Јелена Розга и Лепа Брена. Трите дами настапија заедно на сцената изведувајќи ја песната „Хајде да се волимо“. И следуваше громогласен аплауз.

@aprijovic

#aleksandraprijovic #lepabrena #jelenarozga

♬ original sound – Aleksandra Prijović

На самиот крај најголемо изненадување беше настапот на Лепа Брена која со својот глас, но и изглед, ги воодушеви сите.

Неделен хороскоп (од 4 до 10 декември): Неодоливост за Шкорпиите, среќа за Девиците, добри вести за Јарците…

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....