5.8 C
Скопје
05:32 - 4 март, 2024

Неделен хороскоп (од 4 до 10 декември): Неодоливост за Шкорпиите, среќа за Девиците, добри вести за Јарците…

ОВЕН: МИРНО ВРАЌАЊЕ НА ЉУБОВТА
Драг Овен, конечно – почнувајќи од понеделник – планетата Венера повеќе нема да биде во опозиција со вашиот знак! Ако последниот период беше прилично стресен во однос на вашиот љубовен живот, сега малку по малку ќе можете да најдете спокојство, без разлика дали сте во пар или сами. Обрнете внимание на Месечината во опозиција во четврток и петок, кои може да бидат малку нервозни денови.

БИК: ВЕНЕРА ВО ОПОЗИЦИЈА
Драг Бик, за жал оваа недела планетата Венера ќе влезе во опозиција на вашиот знак. Во следниот период би можеле да настанат тензии во вашиот љубовен живот што во одредени случаи ќе доведе до вистинска криза. Искористете го тоа како можност за раст: со отворено решавање на прашања кои често сте сакале да не ги гледате, вие и вашиот партнер можете да станете посилни и поблиски од порано! Работното поле пак, е среќно.

БЛИЗНАЦИ: КАКОВ СТРЕС!
Драги Близнаци, во овој период се чувствувате малку под стрес и под притисок: Марс во опозиција ризикува да ви ја исцица целата енергија, додека Сатурн во неповолна положба може да направи да се сомневате во се и сешто, и да се чувствувате дека ја губите сигурноста… Не грижете се: секој момент на криза може да стане убава можност за промени! Искористете ги среќните денови на Месечината: четврток и петок. Негативни денови: понеделник, вторник и среда.

РАК: ЉУБОВТА ВИ СЕ НАСМЕВНУВА!
Драг Рак, откако во последните неколку недели ви го сврте грбот, планетата Венера повторно ќе биде поволна за вашиот знак! Љубовта конечно ви се насмевнува: паровите кои доживеале момент на криза сега ќе можат повторно да се најдат и да се разберат. Сабота и недела, со убава поволна Месечина, ќе бидат особено романтични денови. Сепак, одредено забавување или блокирање ќе има во областа на работата, поради противењето на Меркур.

ЛАВ: ЉУБОВНА МАКА
Драг Лав, оваа недела планетата Венера ќе влезе во „непријателскиот“ знак на Шкорпија, со што ќе ви донесе уште некоја љубовна болка во наредниот период… Нема да недостигаат дискусии со партнерот, а тонот би можел да стане прилично вжештен. Обложувајте се во четврток и петок, кога наоѓањето дијалог ќе биде полесно благодарение на убавата поволна Месечина. Избегнувајте ја дебатата пак, во сабота и недела.

ДЕВИЦА: СРЕЌНА НЕДЕЛА!
Драга Девица, почнувајќи од понеделник ќе имате предност во љубовта: Венера, всушност, повторно ќе биде активна во ваша корист, подготвена да ви подари многу убави емоции. Меркур, од своја страна, ќе фаворизира интересни средби, како на емотивен така и на професионален план. Понеделник, вторник и среда особено ќе бидат три дена благословени со среќа, со прекрасна Месечина во вашиот знак.

ВАГА: ДОГЛЕДАЊЕ, ВЕНЕРА!
Драга Вага, оваа недела планетата Венера го напушта вашиот знак за да се пресели во знакот на Шкорпија: неодамна љубовта ви донесе големо задоволство, а сега се што треба да направите е да уживате во новооткриеното сентиментално спокојство! Четврток и петок ќе бидат два особено романтични денови, во кои прекрасната страсна Месечина ќе ви донесе моменти за паметење. Сепак, некои забавувања ќе има на работното место.

СКОРПИЈА: ДОБРЕДОЈДЕ ВЕНЕРА!
Драга Шкорпија, оваа недела планетата на љубовта ќе влезе во вашиот знак! Дали сте подготвени да ја пречекате Венера и нејзиниот куфер преполн со емоции? Во наредниот период ќе бидете позаводливи и попривлечни од кога и да е, невозможно ќе биде да ви се одолее… За слободните има големи шанси да запознаете некој/а посебен/а. Деновите сабота и недела, кога и Месечината ќе биде во знакот, ќе бидат особено романтични.

СТРЕЛЕЦ: МАЛКУ ТРПЕНИЕ…
Драг Стрелец, вашата недела започнува со три дефинитивно нервозни денови, во кои Месечината во неповолна положба може да ви донесе некои неочекувани настани. Подобро да се фокусирате на деновите четврток и петок, кога ќе имате повеќе среќа. Марс е со вас, и ви дава дополнителна енергија на работа: ќе можете да се покажете па дури и да блеснете! За да ги постигнете вашите долгорочни цели, сепак, ќе треба да бидете трпеливи…

ЈАРЕЦ: ОДЛИЧНО!
Драг Јарец, конечно оваа недела планетата Венера ќе се врати поволна за вашиот знак! Дискусиите кои ве мачеа во последниот период ќе бидат само далечно сеќавање, а повторно ќе можете да најдете љубов и разбирање со партнерот. Меркур, заедно со планетата Јупитер, е подготвен да ви донесе добри вести на полето на работата. Внимавајте на нервозна Месечина во четврток и петок.

ВОДОЛИЈА: ВЕНЕРА ВИ ГО СВРТИ ГРБОТ
Драга Водолија, оваа недела за жал планетата Венера ќе ви го заврти грбот: ако во последните неколку недели љубовта ви пружи големо задоволство, сега ќе мора да го оставите ентузијазмот на страна и да се справите со проблемите што не сте сакале да ги видите… Сепак, и тие можат да бидат решливи! Искористете ги деновите четврток и петок, со убава поволна Месечина, за да побарате дијалог со партнерот. Негативни денови: сабота и недела.

РИБИ: ДОБРА ВЕСТ ВО ЉУБОВТА!
Драги Риби, оваа недела планетата Венера повторно ќе биде активна во ваша корист! За вас започнува поволен период во однос на чувствата: состаноците ќе бидат фаворизирани за слободните, додека оние кои од неодамна се во врска ќе видат како нивната врска се зацврстува и консолидира… Малку повеќе замор ќе почувствувате на работа, поради неповолниот транзит на Марс. . Понеделник, вторник и среда ќе бидат нервозни денови, со Месечина во опозиција.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....