18.8 C
Скопје
15:31 - 20 април, 2024

(Видео) Емина Јаховиќ со нова песна и ново животно поглавје: „Ви ја отворам душата…“

Убавата Емина Јаховиќ на публиката ѝ подари нова песна насловена „Слагачу вас све“ (Slagaću vas sve), a наскоро следува и дует. 

Откако го прослави својот 41 роденден, Емина Јаховиќ одлучи да им подари на фановите нова песна, покажувајќи дека е борец и дека веќе е подготвена за нешто ново.

„На 15 јануари почнува моето ново животно поглавје, онаа уметничка зрелост за која досега не сум била никогаш доволно храбра. Од песната ‘Slagaću vam sve’ па до секоја следна, ќе ви ја отворам душата“, напиша Емина на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

По оваа песна, публиката на почетокот на февруари ќе може да го слушне и дуетот со Аца Пејовиќ.

Познато е дека Емина го напиша својот хит „Лимонада“, кој го отпеа со колешката Милица Тодоровиќ. Како и сите нејзини текстови, така и овој е полн со емоции, и има ориентален звук.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

 

 

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....