-3.2 C
Скопје
23:55 - 8 февруари, 2023

(Видео) Џорџина Родригез знае да позира, ама не знае да зборува: Нервозата ја „изеде“ убавицата

Вереницата на Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез, гостуваше на доделувањето на наградите „Џој Авардс“ во Саудиска Арабија.

Манекенката на сцената даде кратко интервју на англиски јазик, а видеото од него сега стана вирално на социјалните мрежи.

Многумина го коментираат изговорот и акцентот на Џорџина кога зборува на англиски.

– Многу сум среќна, јас и моето семејство сме многу среќни поради наклонетоста на луѓето и љубовта од сите вас. Ви благодарам многу – рече Џорџина и додаде дека „мора да оди“, водителката сепак ја запре и ѝ постави уште неколку прашања. Џорџина зборуваше за нејзиниот моден избор, а потоа водителката ја праша за животот во Ријад.

– Ова е сон. Ја сакам Саудиска Арабија, моето семејство и моите деца. Неверојатно е– изјави Џорџина. Иако зборуваше разбирливо, нејзината нервоза или трема беше очигледна, па многумина сега се шегуваат со нејзиниот говор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)

„Јас кога зборувам англиски прв пат на час“, „Преслатка е, се гледа дека е нервозна“, „Шпански“, „Веројатно е многу нервозна и не знае многу англиски“, „Луѓе, не пропуштајте часови по англиски“, „Барем пробала“, „Ме потсетува на Вергара“, „Организаторот требаше да ангажира преведувач“, се дел од коментарите под видеото.

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....