36.8 C
Скопје
19:08 - 15 јули, 2024

Трагедија, почина црногорскиот голман Матија Шаркиќ: Му се слошило во станот во Будва

Голема трагедија го снајде црногорскиот фудбал и спорт.

Како што пренесува порталот РТЦГ, почина голманот на црногорската репрезентација Матија Шаркиќ.

На голманот на Милвол (26), Англија, рано утринава му се слошило во станот во Будва, неговите пријатели повикале брза помош, но немало начин да го спасат.

Шаркиќ неодамна брилјираше на голот на „соколите“ на пријателскиот натпревар против Белгија, а потоа поради лични обврски останал во Брисел и го прескокна дуелот со Грузија, кој се играше пред шест дена на стадионот под Горица.

Мина низ помладите категории на Андерлехт, а потоа кариерата најмногу ја врза за Островот – беше во Астон Вила, Виган, Стратфорд, Ливингстон, Вулверхемптон, Бирмингем…

Од август минатата година беше дел од Милвол, член на англискиот шампионат.

За Црна Гора имаше девет настапи, се веруваше дека црногорската репрезентација има голман за во иднина, но денеска од Будва стигна трагичната вест.

Слични објави

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо

(Фото+видео) Северина ги покажа градите? Згодната пејачка избра невообичаена маичка за нејзиниот концерт

Еспресо
Се вчитува....