24.8 C
Скопје
13:39 - 13 август, 2022

Славчо Попоски најавува МНОГУ ВИСОКИ температури и УВ вредност

– МНОГУ ТОПЛАТА воздушна маса која е со потекло од Африка ќе продолжи и во следниот период. Времето ќе биде стабилно, суво и сончево со мала до умерена локална облачност, а услови за локална попладневна нестабилност ќе има особено во недела, и истата ќе биде проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурите насекаде ќе надминуваат 30 степени, додека во централните и југоисточни предели, кој обично се најтопли температурите ќе се искачат до околу 40 степени, вели метео прогнозерот Славчо Попоски.

Ув – индекост и понатаму ќе има МНОГУ ВИСОКА вредност и ќе изнесува коефициент 9, па затоа на граѓаните им советуваме да се заштитуваат од лошото влијание на сонцето, но и да пијат што повеќе течности.

Во Скопскиот регион исто така продолжува МНОГУ ТОПЛОТО време со температури кој ќе надминуваат 35 степени – заклучува Попоски.

Слични објави

Лоша здравствена состојба на Салман Ружди: „најверојатно ќе го изгуби окото, нервите на раката му се отсечени, а црниот дроб е погоден и оштетен“

Еспресо

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо

Која беше Ен Хеч: „Слушам гласови и зборувам со бог“; од травматичното детство до објавување на нејзината бисексуалност

Еспресо

Неделен хороскоп (15 до 21 август): Одлична недела за Лавовите, добри вести за Биковите, голема среќа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....