10.8 C
Скопје
19:34 - 20 април, 2024

Принц Хари именуван во тужбата на Пи Диди за сексуална трговија со луѓе: Се забавувал на забави со озогласениот рапер

Ова не е првпат членовите на кралското семејство да бидат вмешани во сериозни правни обвинувања.

Принцот Хари е именуван во судските документи поврзани со тужбата во која се тврди дека Шон Комбс, попознат како Пи Диди, организирал забави и тргувал со луѓе.

Сепак, документите поднесени во САД минатиот месец не укажуваат на тоа дека војводата од Сасекс сторил нешто незаконско.

Дека Хари и Диди се познавале сведочат нивните заеднички фотографии, а на една од фотографиите заедно со нив е и раперот Канје Вест.

 

Слични објави

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

еспресо

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо
Се вчитува....