11.8 C
Скопје
21:50 - 29 февруари, 2024

„Пријовиќ е иста како Цеца, се облекува и се шминка како Цеца“: Карлеуша пак ја нападна помладата колешка

Јелена Карлеуша ја нарече Александра „надградена верзија“ на Цеца.

Пејачката Јелена Карлеуша неодамна во центарот на Белград ја сретнала и ја запознала Александра Пријовиќ за која претходно даваше изјави кои не се ни слични на пофалбите кои пејачката ги добива од другите колеги последниве месеци, по распродадените Арени во Белград и Загреб.

Јелена откри и дека на почетокот не ја препознала Пријовиќ кога и пришла во ресторан, за подоцна да признае „дека ја купила со добро воспитување“. Но, сега таа вели дека и покрај мислењето за нејзиното однесување и пристојност, смета дека Прија е иста како Цеца Ражнатовиќ.

„Александра Пријовиќ е совршен отпечаток на Цеца. Таа личи на Цеца, има мимика како неа, се шминка и се облекува како неа, но го нема негативниот префикс на Цеца. Прија 2023 е „надградена“ верзија на Цеца, но се што го расипуваше софтверот е исфрлено“, рече Карлеуша.

Потсетуваме, Александра пред неколку дена покажа нова фризура со која бројни корисници на социјалните мрежи ги потсети на Цеца:

принтскрин/Инстаграм

Слични објави

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо

Среќници на месец март: Три хороскопски знаци ќе летаат на крилјата на среќата 

еспресо
Се вчитува....