10.8 C
Скопје
21:01 - 28 февруари, 2024

„Да не бев јас, ќе испаднеше веднаш“: Јелена Карлеуша е заслужна за успехот на Теа Таировиќ

Српската пејачка Јелена Карлеуша многупати беше на удар на критики бидејќи, како член на жири-комисијата на „Ѕвездите на Гранд“, многупати изјави дека многу млади пејачи немаат харизма иако се талентирани за музика.

Пејачката ја има способноста да го препознае икс-факторот кај младите изведувачи, а една од нив беше и Теа Таировиќ.

Како што откри, таа била единствената која за време на натпреварот ѝ дала шанса на Таировиќ, за разлика од нејзините колешки во жирито.

„Еве, на пример, Теа Таировиќ. Јас сум единствената, да не бев јас ќе испаднеше уште во првото коло. Толку ја мразеа. Но јас го почувствував тоа нешто, без разлика што не беше добра во таа пејачка смисла, но имаше нешто кај неа. Затоа ја влечев од круг во круг и ја фалев“, рече таа за подкастот на „wtfradio_rs“.

Денес Теа Таировиќ е една од најпопуларните млади пејачки во регионот, а покрај големиот број настапи, годинава одржа и спектакуларен концерт на Ташмајдан во Белград.

Слични објави

(Видео) Јована Јеремиќ провоцира: Ги покажа градите и задникот додека вежбаше

Еспресо

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо
Се вчитува....