10.8 C
Скопје
20:55 - 28 февруари, 2024

(Фото) Кога се појави во спот на Цеца, жените полудеа по него, а денес е уште поголем фраер!

Никола Павловиќ се прослави пред 28 години кога се појави како модел во спот на пејачката Цеца Ражнатовиќ за песната „Љубав фатална“. Во далечната 1995 година, кога Цеца сними спот за нејзината песна, Никола го привлече вниманието со својот изглед, поради што девојките лудуваа по него, но тој потоа се повлече од јавниот живот.

принтскрин

Во меѓувреме, Никола почна да ја гради својата пејачка кариера, но по првата песна што ја сними во 2005 година, развојот на кариерата го стави на „стенд бај“. По речиси две децении, Никола сними песна напишана за сега починатиот Роѓа Раичевиќ.

„Ги сакав неговите песни „Ја имам тебе“, „У теби сам заљубљен“. Луѓето тогаш масовно ми зборуваа „човече, како потсетуваш на Роѓа“. Потоа се пуштив себеси да се чујам, и баш се наежив. Таа боја на гласот манирите, а не го имитирам. Едноставно тоа е тоа, сакам да пејам балади. Лично бев и другар со него, седевме и пиевме кафе. Тој за жал трагично заврши. Се намести така судбински таа песна да дојде до мене – вели Никола.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Pavlovic (@fatalnik)

Никола во разговор за српски „Телеграф“ се присети и на далечната 1995 година кога сними спот со една од најголемите балкански ѕвезди, Цеца.

„Тоа беше нејзина пресвртница, тие песни „Неудољив, неумољив“, „Љубав фатална“. Супер беше кон мене и денес кога ќе се видиме убаво се поздравуваме“, објаснува Никола.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Pavlovic (@fatalnik)

Слични објави

(Видео) Јована Јеремиќ провоцира: Ги покажа градите и задникот додека вежбаше

Еспресо

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо
Се вчитува....