-3.2 C
Скопје
01:21 - 9 февруари, 2023

Попоски најавува обилни врнежи од дожд, а многу снег на планините, еве кога

Во текот на оваа нова работна недела и понатаму нашата територија ќе биде под влијание на серија на влажни воздушни бранови од Медитеранот.

Ќе има повремени врнежи од дожд и истите локално ќе бидат ОБИЛНИ (над 40 л/м2). На планините снежната покривка која ја има МНОГУ ќе се зголеми, а повремено снежната граница има услови да се спушти на некои места особено на запад и север и под 1000 метри.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен и од југоисточен правец и истиот денес долж Повардарието ќе биде засилен на интензитет.

Во Скопје исто така ќе има врнежи од дожд, додека на околните планини ќе паѓа снег. Денес и ветерот од југоисточен правец ќе засилува на интензитет.

Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 2 до 11 степени во најтоплите југоисточни предели. Наутро истите ќе се спуштаат во интервалот од -4 до 5 степени.

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....