-3.2 C
Скопје
23:35 - 8 февруари, 2023

Животната приказна на Душко Тошиќ: Родителите го оставиле во дом за незгрижени деца, а денес заработува милиони

Instagram

Душко Тошиќ, фудбалер и сопруг на Јелена Карлеуша, неодамна го прослави својот 38 роденден. Роденденот го прослави во гала ресторан, во друштво на пријателите и ќерките Атина и Ника. Јелена Карлеуша не се појави на роденденот, што беше и очекувано, со оглед на тоа дека парот веќе не е во добри односи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusko Tosic (@duskotosic)

Српскиот репрезентативец израснал во малото село Орловат кај Зрењанин со многу скромни финансиски средства за живот.

Имено, родителите на Душко живееле во тешка сиромаштија и им било толку тешко што татко му Милорад морал да го испрати синот во домот „Ангелина Којиќ Џина“ за напуштени и незгрижени деца.

Таму Душко се школувал и тренирал фудбал од кој до ден денес заработува милиони.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusko Tosic (@duskotosic)

– Точно е дека Душко беше во нашиот дом. Живееше на село, а сакаше да тренира фудбал, па родителите го запишаа кај нас. Редовно одеше дома кај семејството и тие го посетуваа. Во нашата установа тогаш имаше оддел за напуштени деца, но тој беше сместен во интернат. Беше многу одамна, но се сеќавам дека беше упорен и дека по цел ден играше фудбал на училишниот терен, изјави за српски Курир еден од наставниците.

Душко и Јелена во среќните денови, Инстаграм

Дамата која знаела да му помогне на Душко Тошиќ со храна од ресторан била извесна Надица Жељковиќ.

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....