23.8 C
Скопје
12:13 - 14 април, 2024

Неда Украден детално за врската со Саша Поповиќ: „Не сакав авантура…“

Неда Украден и Саша Поповиќ одамна ставија крај на својата врска.

Инстаграм

Познатата пејачка Неда Украден проговори за најинтригантните делови од нејзината автобиографија која своевремено ја разбранува јавноста. Таа наведе детали за поранешната љубов со Саша Поповиќ за која се зборува и денес. Неда Украден и Саша Поповиќ имале прекрасна врска, но морала да заврши…Во автобиографијата насловена „Зора је сванула“, Неда откри бројни непознати детали од нејзиниот живот, а многумина особено ги заинтригира приказната за емотивните партнери на кои им посвети цели поглавја.

Неда наведе дека нивната романса со Саша започнала во 1989 година, и дека планирале заедничка иднина. И двајцата ја запознале другата страна со своите родители, кои со ентузијазам ја прифатиле нивната врска, сепак некои детали Неда не сакала да ги открие – пренесува српски „Свет Скандал“.

„Со Поповиќ беше убаво дружењето, се беше убаво. Не кажав дека јас сакав авантура, ние се дружевме, настани, приредби“.

Пејачката потоа додала:

„Бевме слободни, се дружевме, беше убаво, кога престана да биде убаво, завршивме. Јас се важно за карактерот на нешето заедничко дружење го кажав, кој ќе прочита ќе знае зошто не сме заедно“ – истакна Неда во емисијата „Амиџи шоу“.

„Сега постојано се снимаат филмови по реални или измислени приказни, јас сакав додека сум при здрав разум да напишам нешто за својот живот. Се подготвува и втор дел“.

Неда ги демантираше наводите дека останала бремена од Поповиќ.

„Тоа не е точно. Јас кажав што имав да кажам, останатото не сакам да го коментирам и да влегувам во некои детали кои некои ги исконструирал. Сметав дека сум должна да ја објавам книгата која се однесува на мојот живот, а не некој друг да пишува за мојот живот работи кои немаат врска со мене“, објаснила пејачката.

Саша Поповиќ ги откри хонорарите на „Ѕвездите на Гранд“: Еве какви договори се потпишуваат!

Слични објави

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо

(Фото) Поранешниот сопруг на Драгана Мирковиќ лудува во Виена: Вечерни журки, пијалак и цигара

еспресо
Се вчитува....