25.8 C
Скопје
23:07 - 29 јуни, 2022

На 16 мај (утре) затемнувањето на Месечината ќе ви донесе судбински моменти: Судбинска средба за Лавовите, нова љубов за Раковите, пари за Вагите…

девојка месечина

Затемнувањето на Месечината на 16 мај во знакот Скорпија бара од нас да направиме сметка за самите себе и да размислиме на што сме ги „потрошиле“ деновите. Дознајте за ефектите врз хороскопските знаци!

Одговорите што ги барате се во вас. Затемнувањето на Месечината на 16 мај бара од нас да направиме сметка за себе и да размислиме добро. Мораме да ги слушаме пораките на нашето несвесно и да ги набљудуваме знаците на судбината. Во знакот Скорпија, затемнувањето означува крај на еден циклус, па затоа – можеби ќе бара да се ослободиме од нешто за што премногу сме се врзале, но сè ќе биде секогаш и само за најголемо добро.

Овен
Што се крие зад фасадата? Затемнувањето на Месечината во Шкорпија паѓа во вашата осма куќа (интимност, сексуалност, тајни) и ќе истакне нешто скриено. Тоа може да бидат закопани емоции, неискажани фрази, па дури и вашата страна во сенка. Забрането е бегство! Ова е можноста што ја чекавте за да ги надминете древните стравови кои продолжија да ве бојкотираат предолго. Конечно, за многумина, страста што врие може да се претвори (изненадувачки) во нешто повеќе.

Бик
Целосното затемнување на Месечината паѓа во вашата седма куќа (врски, партнери, договори). Важна врска може одеднаш да стане официјална или да достигне точка од која нема враќање. Не постои начин да се избегнат ефектите на затемнувањето на Месечината, па затоа треба само да се усогласите со нејзината порака: кои луѓе сакате сè уште да бидат дел од вашиот живот?

Близнаци
Затемнувањето на Месечината го осветлува хороскопскиот сектор во врска со здравјето, работата и организацијата на секојдневниот живот: се очекуваат сеопфатни промени во начинот на кој го организирате и управувате животот. Можеби ќе одлучите да се вклучите во теретана, да започнете нова диета или радикално да ја промените вашата рутина со нова работа.

Рак
Откријте го повторно задоволството да создавате, да бидете забележани и пред се да доживувате интензивни и страсни емоции. Еве за што е за вас затемнувањето на Месечината во Шкорпија, кое од вашата петта куќа ќе ве направи попривлечни од било кога! Не само тоа: на повидок се нови љубови, но и неочекувана бременост. Обрнете внимание само на емотивноста, и не штедете ги вашите емоции да ги споделите со најблиските.

Лав
Со транзитното затемнување во вашата четврта куќа, очекувајте изненадувачка пресвртница околу семејната работа, вашата животна ситуација или друг извор на сигурност. Промена на домот или трансакција со недвижен имот може да се случи неочекувано. Понатаму, близината до јужниот јазол во Шкорпија може да ја зголеми вашата интуиција или да донесе на вашиот пат судбински состанок што ќе ја промени судбината на вашата иднина.

Девица
Одлични вести доаѓаат од полната Месечина во Шкорпија и може да се однесуваат на вести за работа, проект кој завршува, сојуз кој треба да се формира. Со вашата ѕвезда водилка, Меркур, во ретроградна положба, обидете се внимателно да ги избирате зборовите што ги кажувате, бидејќи тие ќе имаат важно влијание врз слушателот. Бидете сигурни дека пораката која ја пренесувате е позитивна!

Вага
Промена во вашата финансиска состојба е на пат! На 16 мај, затемнувањето на Месечината го погодува вашиот втор дом со својата блескава светлина, онаа која зборува за работа и пари. За оние кои бараат работа или нови форми на приходи, конечно може да пристигне добра можност. Наместо тоа, оние професионални (и непрофесионални) ситуации кои дошле до застој буквално ќе „исчезнат“, како судбински – непотребни за вас.

Шкорпија
Затемнувањето се вмешува во рамнотежата на врската. Вашите односи со другите ќе претрпат значителна трансформација, но можеби ќе треба да направите промена во вашиот идентитет за да направите простор за нешто ново. Во овој многу важен процес, можеби немате поддршка од членовите на семејството или можеби чувствувате дека вистинската пречка за вашата трансформација доаѓа од далечното минато. Правете го она што е правилно за вас, без да дозволите некој да влијае на вас.

Стрелец

Време за пауза! На 16-ти мај можеби ќе почувствувате потреба да се одморите од секојдневните обврски за да се нурнете во подуховна димензија. Има нешто што треба да се разработи, да се разбере на емоционално ниво, пред да се создаде нов почеток. Затемнувањето на Месечината ја осветлува вашата дванаесетта куќа, секторот на хороскопот кој зборува за затворање, за крај на нештата, завршувајќи едно важно поглавје од вашиот живот.

Јарец
Затемнувањето за вас паѓа во куќата на групни проекти, технологија и надежи и ви овозможува да ѝ дадете живот на нова соработка, која може да вклучува и дигитален проект. Започнете да се активирате на социјалните мрежи, промовирајте го вашиот проект без „ако“ и „но“. Меѓутоа, со ретрограден Меркур, можеби ќе треба повторно да преговарате за условите на договорот или за парите во договорот. Внимавајте на детали и превиди!

Водолија
Дали размислувате да го промените работното место и да започнете ново професионално искуство? Затемнувањето на 16 мај кажува дека е зрело време за голем чекор. Затоа, очекувајте унапредување, промена на улогата или крај на соработка. Сакале или не, промената е веднаш зад аголот и нема да можете да приговарате толку многу. Но, за секоја врата што се затвора, (верувајте ни) се отвора врата.

Риби
Затемнувањето бара од вас да го свртите погледот кон иднината, кон новите хоризонти, да патувате, кон сè што е далеку од вас. Следете го текот на работите и видете каде ќе ве однесе, не плашете се да се насочите кон нови цели, оние за кои навистина се грижите. Појаснувањето со некого може да се покаже како пресудно.

Слични објави

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо

Славчо Попоски најавува нестабилност со пороен дожд

Еспресо
Се вчитува....