14.8 C
Скопје
10:32 - 2 јуни, 2023

Кралскиот биограф Том Бауер: „Чарлс Трети е парализиран од страв“ од Хари и Меган

Кралскиот биограф Том Бауер верува дека Чарлс Трети не знае како да се однесува со Меган Маркл и принцот Хари за време на крунисувањето, кое ќе се одржи на 6 мај, пишува The Sun.

„Парализиран од страв и неодлучност, Карл не можеше да го потисне тешкиот гнев кон војводите од Сасекс. Одлучувајќи дали да им дозволи на војводите од Сасекс да присуствуваат на неговото крунисување, Чарлс се врати на својата вообичаена позиција – „размислувајќи, грижијќи се за својот имиџ“, напиша Бауер за весникот „Сан“.

Кралскиот биограф истакна дека според него, принцот Хари и Меган Маркл го „понижуваат кралот и кралското семејство“ во последните неколку години.

Војводите од Сасекс неодамна добија покани за крунисувањето, но се уште размислуваат дали ќе присуствуваат на прославата.

Според информациите во британските медиуми, децата на Меган и Хари, Лилибет и Арчи не биле поканети на церемонијата.

Слични објави

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо
Се вчитува....