23.8 C
Скопје
11:20 - 2 јуни, 2023

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Во април планетата Венера ќе помине низ знакот Близнаци, со што ќе им донесе многу среќа во љубовта на сите воздушни знаци и повеќе..

А кој знак сте вие? Дознајте со нас што ви подготвуваат ѕвездите за месец април!

Овен: со Јупитер и Сонцето во знакот!
Драг Овен, во месец април Сонцето ќе блесне во вашиот знак заедно со планетата Јупитер: сигурно нема да ви недостасуваат можности и успех! До средината на мај ќе успеете да извојувате голема победа. Дури и во љубовта ќе имате среќа, особено во втората половина на април, кога планетата Венера повторно ќе биде активна во ваша корист. Единствената мана е неповолниот транзит на Марс, кој може да ви донесе малку повеќе замор

Бик: месец на опоравување!
Драг Бик, месец април ќе означи добро закрепнување за вашиот знак по прилично напорни месеци. Сатурн повеќе не е неповолен и веќе почнувате да се чувствувате полесни. Понатаму, почнувајќи од 3-ти ден, планетата Меркур ќе се придружи на Венера, подготвена да ви даде прекрасни можности на работното место, кои ќе вродат со плод од втората половина на мај. Среќа и во љубовта во текот на првата половина на април.

Близнаци: со Венера во вашиот знак!
Драги Близнаци, месец април ќе биде дефинитивно среќен кога се во прашање чувствата! Почнувајќи од 11-ти, всушност, планетата Венера ќе се придружи на вашиот знак, подготвена да ви подари втора половина од месецот се во име на љубовта! Слободните би можеле да имаат средби на кои треба да забочне врска која ќе трае. Дури и на работното место ќе има задоволства благодарение на заштитата на планетата Јупитер во „пријателскиот“ знак Овен.

Рак: одлично!
Драг Рак, месец април ќе биде убава увертира за големите задоволства што ќе пристигнат во мај, кога планетата Јупитер конечно повторно ќе ви се насмее. Во меѓувреме, сепак, ќе сфатите дека нешто веќе се движи на подобро: Меркур, поволен почнувајќи од третиот ден, ветува нови можности и интересни средби. Венера ќе ви даде и некои убави емоции, особено во првата половина од месецот. Конечно, Марс ви дава многу нова енергија.

Лав: месец на подеми и падови
Драг Лав, месец април започнува со Венера во неповолна положба, која може да ви донесе уште малку проблеми со љубовта, но само во првата половина од месецот. Почнувајќи од 11-ти, всушност, Венера повторно ќе ви се насмевне и ќе ви подари многу убави емоции! На работното место може да се појават некои пречки поради неповолниот транзит на Меркур, што би можело да доведе до уште некои дискусии во канцеларија.

Девица: барате рамнотежа...
Драга Девица, противењето на планетата Сатурн почнува да се чувствува: некои ваши цврсти точки би можеле да бидат доведени во прашање, но не грижете се… ќе ви помогне да најдете нова рамнотежа, постабилна од претходната! Поволниот Меркур ви носи добри можности и интересни средби, додека Венера ја штити вашата врска до 11ти. Во втората половина од месецот би можеле да доживеете уште неколку тегоби на љубовен план…

Вага: малку олеснување
Драги Ваги, месец април ќе ви донесе малку олеснување во споредба со дефинитивно тешкиот март. Планетата Меркур конечно повеќе нема да биде во опозиција, а на вашиот професионален пат ќе најдете некој помал отпор. За пречките да бидат целосно искоренети, сепак, ќе треба да го почекате месецот мај, кога веќе ни Јупитер нема да биде во опозиција. Сентименталната среќа почнува од 11-ти.

Скорпија: Марс се грижи за Вас
Драга Шкорпија, месецот април се отвора со планетата Венера во опозиција, што внесува дискусии и кавги во вашиот љубовен живот . Ситуацијата ќе се подобри почнувајќи од 11ти. Од 3ти, сепак, Меркур ќе влезе во опозиција и ќе остане цел месец, со што ќе донесе уште некои пречки или забавувања во канцеларија. За среќа, ќе имате убав поволен Марс на ваша страна подготвен да ве направи особено енергични и борбени!

Стрелец: Венера во опозиција…
Драг Стрелец, месец април нема да биде лесен кога станува збор за чувствата: почнувајќи од 11-ти, всушност, планетата Венера ќе дојде во опозиција со вашиот знак, внесувајќи малку криза во вашата врска… Оние кои се подолго во врска ќе мораат да се соочат со уште некои проблеми и дискусии. А оние кои се во свежа, нова врска, има шанса да се оддалечат. Од друга страна, полето на работа е среќно, наградено од среќниот Јупитер кој ќе ви го даде заслужениот успех.

Јарец: каков стрес!
Драг Јарец, месец април ќе биде дефинитивно стресен за вашиот знак, кој ќе мора да го издржи противењето на Марс. Оваа планета ќе ви одземе многу енергија и ќе ве натера да го чувствувате стресот уште посилно. И покрај тоа, сепак, ќе можете да сметате на наклонетоста на Меркур, кој ќе ви донесе убави можности кои треба да ги искористите во лет, и наклонетост на Венера (активна до 11-ти), подготвена да ви подари многу емоции.

Водолија: во љубовта се враќа мирот
Драга Водолија, месец април ќе ви донесе малку повеќе спокојство во однос на чувствата, по март кој ја стави на тест вашата врска. За работите да се смират, сепак, ќе мора да почекате до втората половина на месецот. Со уште некои потешкотии ќе се соочите и на работниот фронт. Ќе треба да се борите посилно од вообичаено за да ги потврдите вашите мислења и да видите одобрување на вашите идеи, но на крајот победата ќе биде ваша, тоа го гарантира Јупитер!

Риби: во предност сте на работа!
Драги Риби, Марс работи во ваша корист и Сатурн во вашиот знак ви даваат предност, дури и ако треба да почекате до средината на мај за да видите вистинска промена во вашиот живот, особено од професионална гледна точка. Љубовта ви носи тешки чувства во втората половина од месецот, кога планетата Венера ќе ви го сврти грбот. Ако имате важна работа за расчистување со вашиот партнер, најдобро е да ја направите до 11-ти ден.

Шворц поради фатална грешка: Два хороскопски знаци ризикуваат да банкротираат на почетокот на април

Слични објави

(Фото) Презгодната битолчанка со заслужена титула: Матеа Христовска е Мис најдобро тело на World Next Top Model 2023

Еспресо

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо
Се вчитува....