19.8 C
Скопје
20:46 - 29 мај, 2024

Колку му остана на Никола Роквиќ до целта: Сè помалку километри, сè повеќе пари

Пејачот Никола Роквиќ пред 24 дена тргна пеш на пат кон Грција, поточно кон Егина и манастирот Свети Нектариј Егински со цел да помине повеќе од 1.000 километри, а да собере што повеќе пари за децата од онкологија.

Целта на Никола е да собере средства за помош на децата кои се болни од рак, а медиумите секојдневно ја известуваат јавноста за тоа каде се наоѓа.

Како што рече сега, до светото место во Егина му остануваат уште помалку од 290 километри, а до сега се собрани над 23 милиони српски динари.

– 803 км поминати досега за 23 дена! Моментално сме во Лариса! Останаа 290 км на рутата! Собрани се досега 23.000.000 динари! Да продолжиме со Божја помош, нема запирање! Слава на Бога! Да се ​​радуваме, напиша Роквиќ на својот инстаграм-профил вчера.

принтскрин

Потсетуваме, целта на пејачот е да собере 200 илјади евра за реновирње на Детската онкологија и купување на апарат за дијагнозирање на канцер на мозокот кај деца.

(Видео) Спектакуларен огномет за прославата на третиот внук на Цеца: Синоќа се славеше во домот на Ражнатовиќ

Слични објави

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Комплетна артериска рeваскуларизација при коронарна болест на срцето

еспресо

Најважната личност на Цеца се исели од вилата, сега е видена на Дедиње: Не присуствуваше на свадбата на Анастасија

Еспресо
Се вчитува....