14:23 - 19 април, 2024

Кој кого изневерува: Велика Британија бруи за неверството на Кејт Мидлтон

Социјалните мрежи се вжештија од гласини за скандали во британското кралско семејство!

Британското кралско семејство го доживува најтешкиот медиумски удар откако принцот Хари и Меган Маркл зборуваа за расизмот во Бакингемската палата во емисијата на Опра Винфри. Социјалните мрежи се преполни со теории на заговор откако принцезата од Велс, Кејт Мидлтон не е видена во јавноста два месеци.

Најновите озборувања се дека принцот Вилијам ја изневерува, но и дека наводно била хоспитализирана поради бременост од друг маж! Наводната љубовница на Вилијам е маркизата Роуз Ханбери, која беше најдобра пријателка на Кејт. На нејзината венчавка со принцот Вилијам, таа дури седеше до принцот Хари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by somelikeithaute (@_somelikeithaute)

Кога Кејт дознала за аферата, решила да престане да се дружи со неа.

Исто така, на Тик-ток кружи гласина дека ќерката на маркизата е всушност вонбрачно дете на принцот Вилијам.

Од друга страна, и за Кејт се шпекулира дека изневерува. Според најшокантните озборувања што се појавија на социјалните мрежи, меѓу кои се и оние дека „не ни излегла од болница“, принцезата од Велс била хоспитализирана наводно поради киретажа. На оваа социјална мрежа наголемо се пишува (и с еобјавуваат видеа) дека нејзин наводен љубовник бил сопругот на ќерката на војводата од Кент, Лејди Габриел Кингстон, Томас Кингстон, кој изврши самоубиство на 45-годишна возраст.

Слични објави

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо
Се вчитува....