11.8 C
Скопје
22:35 - 26 февруари, 2024

Ќерката Алба на Петар Грашо пее уште од осум месеци, вели мајката Хана Хуљиќ!

Хрватската музичарка Хана Хуљиќ (32) гостуваше во емисијата „Кај нас дома“ и откри дека таа и нејзиниот сопруг Петар Грашо (47) не се единствените во семејството кои ја делат љубовта кон музиката. Тоа е и нивната ќерка Алба.

Сопругата на хрватскиот пејач Петар Грашо, музичарката Хана Хуљиќ, објави неколку детски и приспивни песни, а по тој повод и гостуваше кај Барбара Колар во емисијата „Код нас дома“. Хана проговори за мајчинството и откри дека малата Алба пее откако наполнилна осум месеци.

„Имам бебе кое поради некоја причина почна да пее кога имаше осум месеци, што е навистина чудно. Како што почна да пее некои песни кои јас ѝ ги пуштав за заспивање, не ми беше сеедно што пее туѓи песнички, а не моите и тогаш решив да ѝ ги пеам моите приспивни песни“, рекла Хана и додала дека Алба била хипнотизирана од нејзините приспивни песни. Тоа била причината да почне да работи на проектот за детски песни, вели сопругата на Грашо.

Хана проговорила и за Петар Грашо и за неговата умешност во кујна.

„Тој е толку добар готвач што ми е непријатно да готвам“, рекла таа.

 

 

Слични објави

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо
Се вчитува....