3.8 C
Скопје
04:46 - 21 април, 2024

КАКО ДА ПРИВЛЕЧЕТЕ ПОВЕЌЕ ПАРИ: Овие 3 работи ставете ги во паричникот!

Кои 3 работи треба да ги носите во вашиот паричник за да привлечете пари – стари симболични верувања и тајни на фенг шуи!

Според фенг шуи новчаникот секогаш треба да биде уреден за енергијата на парите да биде поволна. Затоа, сите непотребни визит-картички, фактурни хартивчиња и слично треба да се отстранат од паричникот и од преградите, а да се остави простор за парите кои треба да бидат уредно распоредени според износот и големината на банкнотата.

Уредноста е предуслов за привлекување повеќе пари, но покрај банкнотите, во паричникот можете да вметнете и 3 амајлии за кои се верува дека можат да го умножат изобилството:

1. Среќна банкнота

Тоа може да биде банкнота што сте ја добиле од пријател кој ви купил паричник, или девизи што ве потсетуваат на убаво патување, како и банкнота што ви ја подарил некој близок. Може тоа да биде и паричката која ви се падала во лепчето за Божиќ или Стара нова година. Важно е оваа банкнота или паричка да има посебна вредност за вас, не материјална, туку да ве асоцира на нешто позитивно.

2. Детелина со четири листа

Сите знаеме за оваа амајлија, како и за насмевката на вашето лице што се појавува кога ќе ја пронајдете. Во паричникот можете да чувате и детелина, која ви ја подари некој близок. За да трае подолго, стисснете ја детелина со четири листа меѓу парче преклопено хартија и чувајте ја како талисман за среќа во вашиот паричник.

3. Кинески фенг шуи монети

Овие монети се наречени уште и Ај-Чинг( I-Ching), а за да функционираат треба група од 3,6 или 9 монети да се врзат со црвен конец. Освен што привлекуваат изобилство, овие монети се сметаат за амајлија за среќа и општа благосостојба. Многу од нив висат во куќите во Кина, во канцелариите, автомобилите а се носат, секако, и во паричниците.

Слични објави

„Ајде веќе!“: Харис ѝ се дерел на Мелина пред сите, не сакал да дава изјави за медиумите

Еспресо

Единаесет милиони прегледи за 11 часа: Тејлор Свифт на најубав начин му оддаде почит на легендарниот филм, овој детаљ ги воодушеви сите

еспресо

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

еспресо

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо
Се вчитува....