12.8 C
Скопје
18:40 - 28 февруари, 2024

Јована Јеремиќ се избламира во „живо“, интернетот „гори“: Која е кинеската копија на мене?

Поради лапсус во програмата во живо, Јована Јеремиќ повторно стана главна тема на социјалните мрежи.

Водителката на утринската програма Јована Јеремиќ со своите изјави привлекува големо внимание во јавноста, Јована секој викенд ги шокира гледачите на „Новог јутра“ на малите екрани со своите аутфити, гости, зборови, но понекогаш и со лапсуси…

Така викендов се појави во програма во живо во провокативен фустан кој ги натера сите да се запрашаат дали има долна облека, а на самиот почеток направи лапсус кој предизвика лавина коментари на социјалните мрежи.

принтскрин

Водителката на самиот почеток угостила неколку соговорници, а пред да почне да разговара со нив за актуелни теми, открила за што зборувале зад камерите – „Веќе ја започнавме приказната, коментираме што се случува во медиуми, кој кого озборува, кој кого копира“, почна таа и ѝ се лизна лапсусот.

„Која е кинеската Јована Јеремиќ, односно Јована Јеремиќ од „Дејли експрес““, рече таа, очигледно мислејќи на кинескиот сајт „Али експрес“.

Потоа истакна дека има само еден Ј.Ј- “Многумина се обидуваат, но само еден е оригиналот. Живее на Пинк, таа тука јаде, пие, живее, кохабитира. Само една е”, рече Јована.

(Фото) Дали воопшто носи гаќи?! Јована Јеремиќ ја води утринската програма без долна облека

Слични објави

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо

Цеца ја поддржа Бресквица: Ѝ држам среќа да победи, таа е преслатка

Еспресо

(Видео) Вељко Ражнатовиќ ги засука ракавите и покажа како се чисти свињарник: „Разговорот“ со свињата е урнебесен

Еспресо

Градоначалникот на Задар го разреши директорот на салата во која ќе настапува Александра Пријовиќ

Еспресо
Се вчитува....