8.8 C
Скопје
08:16 - 27 февруари, 2024

Јелена Карлеуша ја „погреба“ естрадата: Брутално удри по колешките, „лоша пластика…“

Јелена Карлеуша е позната по тоа што нема влакна на јазикот и секогаш е подготвена да го каже своето мислење. Таа гостуваше во емисијата „Диван шоу“ и во таа прилика доби задача да коментира одредени колеги од јавната сцена.

Некои јавни личности беа жестоко критикувани од неа, додека други ги добија нејзините симпатии.

Теа Таировиќ

„Теа Таировиќ? Дали е ова Бијонсе? Која е оваа? А, Теа Таировиќ. Треба ли да кажам каков фотошоп е користен? Кога ќе ја видам, помислувам на албанска музика, зашто таа обработува албанска музика…Втора и трета асоцијација на неа, нема ни да кажам“.

Александар Радуловиќ Фута

– Не би било паметно да кажам што мислам за овој човек. Марина Туцаковиќ ми беше голема пријателка и би била многу разочарана кога би знаела што прави овој човек во нејзино име. Тоа е сигурно.

Маја Беровиќ

– Фејсап плус лоша пластична операција. Маја. Мојата асоцијација за неа е лошото влијание што нејзината нова пријателка од естрадата го има врз неа.

Дара Бубамара

– Радојка. Сите знаат колку Радојка испадна нефер во еден човечки однос кон мене. Нејзе тоа ѝ е доволно како нешто што вечно ќе ја следи. Жал ми е поради тоа. И посакувам се најдобро и еден ден ќе сфати колку греши.

Аца Лукас

– Аца е легенда. Тој е синоним за хитови и концерти, кариера која трае… Поздрав до него. Секогаш сме ок. Понекогаш ќе тропне нешто набрзина, а потоа се кае. Не можам да му се налутам.

Мира Шкориќ

– Мира е голема кралица и лаф. Женска легенда. Одличен пејач и борец. Стоички, машки и херојски, јавноста тоа не го знае, таа ги поднесува животните удари. Таа пееше такви антологиски хитови. Со гордост можам да кажам дека таа е моја пријателка. Би сакала да го отпеам нејзиниот голем хит „Не сметај на мене“ со Мира.

 

 

Слични објави

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо
Се вчитува....