20:25 - 12 јуни, 2024

Јелена Карлеуша била лудо вљубена во постар колега: „Доживеав прво љубовно разочарување“

Јелена Карлеуша била луда по свој постар колега.

Поп дивата Јелена Карлеуша своевремено изјави дека била вљубена во еден пејач.

Станува збор за Жељко Шашиќ, кој го сними првото ЦД „Гори море“ во 1994 година, а не долго потоа Јелена го издаде и деби албумот „Огледалце“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

„Секоја љубов ми била возвратена, се до Шашиќ, кој беше многу постар од мене, и секако, дете не го интересираше. Е тогаш доживеав прво љубовно разочарување, но и ја присвоив поуката „за љубов треба да се бориш“. Тој беше голема фаца, имаше долги локни и хитот Гори море. Сите девојки, особено оние од Земун, се палеа на Жељко Шашиќ, па така и јас“ – изјави Карлеуша.

Жељко не ѝ обрнувал внимание на Јелена, но сепак собрала храброст да му каже неколку реченици во лице:

– Се сеќавам, тој беше во Будва на плажа со 50 свои обожавателки и не сакаше ни да се поздрави со мене. Му пријдов и застанав пред пешкирот на кој лежеше блокирајќи му го сонцето и реков: ‘Ќе бидам поголема ѕвезда од тебе’ – објасни Јелена.

Пејачите подоцна имаа одлични колегијални односи, Јелена беше дури и блиска пријателка со неговата поранешна сопруга Соња Вуксановиќ.

Слични објави

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо

(Видео) Нивес Целзиус се разголи покрај базен и предизвика воздишки: Покажа многу повеќе од тетоважите

Еспресо

(Фото) Јелена Ѓоковиќ вози велосипед во нива, во фустан со пруги, без трошка шминка: Вака ужива со Новак по неговата операција

Еспресо

Тага во домот на Огњен Амиџиќ! Смртниот случај во семејството на неговата сопруга ги скрши

Еспресо

(Фото) Пријател на Џенифер Лопез открива детали за продажба на вилата: „Без Бен, преголема е за неа…“

еспресо
Се вчитува....