9.8 C
Скопје
6 декември, 2021

(ФОТО) СНЕЖНИ ПРЕДЛОЗИ ЗА ОВОЈ ВИКЕНД: Каде има најмногу снег?

Иако календарски уште е есен, се чини дека на зимата оваа година ѝ се брзаше. Како што беше најавувано и од нашиот прогнозер Славчо Попоски деновиве во поголемиот дел од градовите ширум Македонија лееше дожд, но богами вчера падна и првиот снег.

(ФОТО) СЕ РАДУВАМЕ НА СНЕГОТ: Ни обелеа градовите и селата, погледнете колку е прекрасно!

Снежната покривка ги израдува љубителите на студеното време, а планинските туристички места веќе тријат раце и на голема врата ги очекуваат своите гости.

Па, доколку се мислите каде да го поминете претстојниот викенд и да уживате во првиот снег, ние имаме неколку предлози за вас:

ПОПОВА ШАПКА

Фото: Принтскрин/ skimakedonia.mk

СНЕЖНОТО КРУШЕВО:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vikend Vo Krusevo (@weekendinkrusevo)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana’s 📸 (@justaphoto.ap)

МАВРОВО:

Фото: Принтскрин/skimakedonia.mk

 

УШТЕ ПОСНЕЖНО БЕРОВО:

Нижополе, Битола

 

 

 

Слични објави

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.

Ѝ ВЕЛЕЛЕ ДЕКА Е ГРДА, А СЕГА Е НАЈУБАВАТА ПЕНЗИОНЕРКА НА СВЕТОТ: Супермоделот Тајра Бенкс наполни 48 години

И. Т.
Се вчитува....