7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

РЕТРОГРАДНИОТ МЕРКУР ЗАВРШУВА…ЕВЕ КОГА: Што значи тоа за вашиот хороскопски знак?

Доаѓаат убави денови, бидејќи Меркур веќе нема да биде ретрограден

За време на ретроградната фаза, Меркур го тестира нашето расположение, емоции и знаење. Комуникацијата станува слаба, пораките се губат, се прават грешки, се губат врски, се донесуваат лоши одлуки … Поголемиот дел од плановите во овој период мируваат, но од 18 октомври негативното влијание исчезнува.

РЕТРОГРАДЕН ПОЧЕТОК НА ЕСЕНТА: 6 планети се движат во погрешна насока

Откријте какви промени и подобри денови очекува вашиот хороскопски знак:

Овен

Директниот Меркур во Вага ви носи голема енергија. Сите тепачки, конфликти и кавги исчезнуваат и вие ќе научите лекции и ќе се разберете себеси подобро. Вашите пријателства се искачуваат на повисоко ниво. Се боревте и се чувствувавте безнадежно – сега ја знаете причината за таа борба. Моравте да се борите за да ги искажете своите разлики и токму тоа ќе ве зближи.

Бик

Ретроградниот Меркур навистина понекогаш може да биде суров и најмногу влијаеше врз вас преку љубовта. Со директниот тек на Меркур, комуникацијата станува појасна. Животот носи подеми и падови и сега се чувствуваме како повторно да сме на врвот. Ќе успеете да ги решите проблемите со партнерот и во вашиот однос сè станува поубаво, поискрено, послободно.

Близнаци

Со Меркур како ваша владејачка планета, бевте многу чувствителни во претходниот период. Значи, она што ќе го видите кога ќе започне директно е промена на умот – ќе дишете полесно, што значи дека ќе бидете подобро расположени. Директната енергија ви дава нова слобода, наоѓате начин повторно да бидете свои.

ТЕШКО ЌЕ ИЗУСТАТ: Кои хороскопски знаци најтешко кажуваат „те сакам“

Рак

Она што ќе го забележите кога Меркур ќе ја напушти својата ретроградна сенка е дека вашиот распоред одеднаш се враќа во ред. Затворете ги сите оние прашања што ви беа тешки. Пред сè, во односите со најблиските роднини и пријатели. Но, не дозволувајте вашите најблиски да се мешаат во односнот со вашиот партнер. Одржувајте мир во сè.

Лав

Во ретроградна фаза, многу Лавови имаа потешкотии со технологијата, стекнување знаење и презентирање. Сега сè е во нормала и конечно можете да ги искористите предностите од научените работи. Љубовта е на ваша страна, бидејќи разговорите се поискрени, а емоциите се појасни.

Девица

Девиците се обидоа да направат големи работи за време на ретроградната фаза, но збунети тапкаа во место. Чекаа успех и тоа не се случи. Ако сте имале вакви проблеми, како и проблеми со парите, ситуацијата се менува на подобро. Ќе бидете финансиски добро од 18 октомври, а надвор од кариерата, време е повторно да блеснете.

(ФОТО) СТАРОРИМСКИ ХОРОСКОП: Дознајте која птица сте и што значи тоа за вашата судбина

Вага

Постои голема шанса да уништивте нешто навистина важно додека Меркур беше ретрограден. Грешките од минатото ве прогонуваа. Оние стари духови едноставно не можеа да останат скриени. Изгледа дека имаа шанса да направат што е можно повеќе штета, а сега треба да ја затворите вратата за минатото засекогаш. Ова е вашата шанса да направите нешто одлично. Сега ви е шансата да работите, да заработите пари и да бидете креативни.

Скорпија

Време е да зачекориме во сегашноста. Последниот ретрограден Меркур во 2021 година навистина не функционираше добро во вашиот свет. Имавте проблеми со комуникацијата, а во областа на финансиите потрошивте многу пари за да залечите некои стари рани. Сега сте подготвени да го вратите изгубеното.

Стрелец

Дефинитивно треба да направите планови за да стапите во контакт со вашите пријатели. Сега е време да им се обратите на луѓето и отворено да кажете што мислите, дури и ако сè уште не сте толку блиски. Сега е време елоквентно да ги артикулирате вашите идеи и да воспоставите врски со другите. Квалитетната комуникација има позитивен ефект врз развојот на кариерата.

НАЈТАЖНИТЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ВО ЗОДИЈАКОТ: Кој е нивниот тригер?

Јарец

Како што Меркур се враќа во својот директен циклус, така и вие вратете се на вообичаениот работен план. Со Меркур во вашата десетта куќа на кариера и амбиции, конфузијата и заборавот за вашата работа ќе почнат да исчезнуваат. Наместо тоа, ќе ви биде многу полесно да ги артикулирате и пренесете вашите идеи. Направете баланс помеѓу љубовта и работата!

Водолија

Има желби за патување, но и за комуникација со колегите и пријателите. Среќата ја наоѓате во самооткривање, во контакт со себе и големата енергија што ја имате. Водолиите се познати по тоа што се единствени и напредни, затоа бидете сигурни во себе и игнорирајте ги негативните коментари на другите луѓе.

Риба

Поминавте многу време фантазирајќи за вашиот живот откако ги направивте промените, и сега е време да ги направите првите чекори кон тој сон. Претходните денови беа предизвикувачки, но директниот Меркур ќе им се извини на Рибите и ќе исполни една желба.

АСТРО ПРОГНОЗА ЗА ПОСЛЕДНИТЕ 3 МЕСЕЦИ ОД ГОДИНАТА: Следува олеснување и голем астролошки настан

извор: „sensa“

Слични објави

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.
Се вчитува....