9.8 C
Скопје
6 декември, 2021

(ВИДЕО+ФОТО) КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ИМА НОВА ВОСОЧНА ФИГУРА: Дали ќе ја препознаете?

Во познатиот музеј „Мадам Тисо“ беше поставена нова восочна фигура од кралицата Елизабета(95), на соодветен кралски начин, при што статуата пристигна во музејот во четвртокот во кочија со коњи, со придружба, пренесува „People“.

„Воодушевени сме што ја имаме новата фигура на кралицата со нас“, рече генералниот директор на „Мадам Тисо Блекпул“, Стјуарт Џарман. „Таа е исклучително популарна атракција овде и млади и стари, секогаш сакаат да ја видат за време на нивната посета“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Juliette (@anenglishwife)

Новата статуа, со кралицата облечена во ансамбл со светло розева боја, со брош и бисерни скапоцени камења, ја замени фигурата создадена во 2012 година за да го прослави дијамантскиот јубилеј на кралицата.

На фигурата ѝ требаше тим од 25 уметници, вкупно 800 часа за да се заврши, вклучително и 187 часа вметнување коса на главата.

Елизабета имаше само 2 години кога „Мадам Тисо Лондон“ ја направија нивната прва восочна творба во 1928 година. Оттогаш, 23 восочни реплики на монархот се создадени во различни фази од нејзиниот живот.

Слични објави

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.

Ѝ ВЕЛЕЛЕ ДЕКА Е ГРДА, А СЕГА Е НАЈУБАВАТА ПЕНЗИОНЕРКА НА СВЕТОТ: Супермоделот Тајра Бенкс наполни 48 години

И. Т.
Се вчитува....