18.8 C
Скопје
21:00 - 15 април, 2024

Ознака : клралица елизабета

СветСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ИМА НОВА ВОСОЧНА ФИГУРА: Дали ќе ја препознаете?

Еспресо
Во познатиот музеј „Мадам Тисо“ беше поставена нова восочна фигура од кралицата Елизабета(95), на соодветен кралски начин, при што статуата пристигна во музејот во четвртокот...