-5.2 C
Скопје
01:08 - 26 јануари, 2022

АСТРО ПРОГНОЗА ЗА ПОСЛЕДНИТЕ 3 МЕСЕЦИ ОД ГОДИНАТА: Следува олеснување и голем астролошки настан

астрологија 3

На 18 октомври, Меркур од ретрограден се движи директно и носи олеснување, па до крајот на 2021 година, може да нè чекаат помалку предизвици. Во втората половина на октомври, ќе почувствуваме дека го враќаме балансот во нашите животи и ќе има хармонија во емоционалните врски и полето на комуникација. Веќе на почетокот на ноември нè очекува свежа енергија, што нè охрабрува длабоко да се истражуваме себеси. Големиот настан до крајот на 2021 година во областа на астрологијата е затемнувањето на Месечината во знакот на Бик на 19 ноември.

ЦРНИОТ ХОРОСКОП ИЗДАВА: Ова се најмрачните особини на секој од астролошките знаци

Овен

Ова е многу поволен период за Овенот. Време е за финансиски победи, успешни старт-ап компании. Работите ќе бидат посмирени до крајот на годината. Се очекуваат големи и претежно поволни промени во љубовната сфера, особено за слободните. Мора да ја преземете иницијативата во ваши раце, да запознаете нови луѓе, да ги исконтактирате старите и да остварите контакт. Не се оддалечувајте од блиските.

Бик

Претстојниот период ќе биде многу значаен и интересен. Сигурно нема да ви биде здодевно, но тоа не значи дека нема да има потешкотии на патот. Ќе ви биде полесно да работите и да донесувате одлуки во домашна атмосфера. Дури и љубовните состаноци дома ќе бидат поуспешни. Ситуацијата е исто така многу добра за кариера. Периодот е совршен за реновирање, преместување, промена на живеалиште, ажурирање на канцеларијата.

Близнаци

Арт-терапијата ќе им помогне на Близнаците да избегаат од периодични проблеми со енергијата. Креативноста е најдобриот лек за неволјите. Ѕвездите и планетите ќе им помогнат на луѓето од овој знак да најдат нови хобиа, нови работни места, целосно да ги променат своите животи и цели и да го изодат патот кон среќата и успехот.
Доаѓа време кога сè ќе биде како што сакаат Близнаците.

Рак

Се очекува раковите да имаат многу необичен и динамичен период во кој ќе има многу планирани и непланирани промени. Овие луѓе треба да научат да се слушаат себеси, бидејќи универзумот ќе им даде силна интуиција. До самиот крај на годината, внатрешниот глас ќе им помогне во тешки времиња. Во последните неколку месеци, подобро е Раковите да се посветат на семејството и домот.

ЛАВОВСКО СРЦЕ: Еве кои се четирите најхрабри хороскопски знаци

Лав

Се очекува Лавовите да имаат многу нервозен и непредвидлив период. Се разбира, ќе има некои пријатни промени. Треба да се држите до нив. Мислете само на добро, така што позитивните мисли ќе ја загреваат душата. Периодот ќе биде релативно мирен и поволен до ноември. Грижата за вашето здравје ќе ви помогне да останете силни. Исто така, корисно е почесто да се одмарате.

Девица

Можни се привремени проблеми во семејството и во врските. Продуктивноста на работа исто така ќе се намали. Може да потрошите големи суми пари за себе и за вашето семејство. Есента и крајот на годината ќе бидат многу важни за вас во кои треба да останете собрани и одговорни.

Вага

Вагите ќе имаат среќа во љубовта. Ќе им биде многу полесно на осамените претставници на овој знак да бараат сродна душа поради нивната зголемена харизма. Вреди да се среќавате почесто со луѓе, но бидете многу селективни. На самиот крај на годината, корисно е да се вклучите во обука, да стекнете нови вештини. Активните текови на информации ќе им помогнат на Вагите да станат попаметни.

Скорпија

Скорпиите ќе бидат многу успешни на љубовно поле. Ова е особено точно за оние кои се веќе во врска или создале семејство. Подобро е осамените Скорпии да се фокусираат на работата, а љубовта ќе се појави сама по себе. Само треба претходно да ја проверите компатибилноста за да не бидете разочарани. Најдобро е да не губите време обидувајќи се да задоволите некого.

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ОКТОМВРИ: Што велат планетите во полето на љубовта и кариерата

Стрелец

Стрелците можат да бидат она што се и да не се преправаат. Ова е совршено време за вашите омилени активности и хобиа. На крајот на есента, Стрелците ќе се соочат со финансиски тешкотии. Ѕвездите ќе станат непредвидливи, па енергијата ќе исчезне многу брзо. Навремениот одмор и релаксација ќе помогнат да се забрза процесот.

Јарец

Во принцип, ова ќе биде многу поволен период, особено ако не се држите до минатото.
Човек не треба да се замара со грешки од минатото и да ги анализира истите. Подобро е да бидете оптимисти и едноставно да не реагирате на критиките на другите луѓе. Можете да очекувате пријатни изненадувања.

Водолија

Негативните мисли ќе привлечат проблеми, затоа е подобро да се размислува само позитивно. Важно е да се запамети дека мислите се материјални, така што позитивниот став ќе обезбеди реализација на истите. Ќе се соочите со настани што ќе ги доживеете за прв пат во животот.

Риби

Конфликтите ќе станат многу интензивни, а одмаздата и огорченоста ќе ве лишат од среќа. Ако останете позитивни, ова може да се претвори во време на големи победи и позитивни промени во сите области. Астролозите ги советуваат Рибите да не одат во крајности, а исто така и да се борат против меланхоличното расположение. Втората половина од годината е совршена за патувања и одмор, љубовни авантури.

КОИ СЕ АВТОДЕСТРУКТИВНИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ВО ВРСКА: Најголем непријател самиот на себеси

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....