10.8 C
Скопје
10:17 - 10 декември, 2022

(Фото) Северина ни го донесе Јордан: „Крштевање“ од убавина!

Хрватската естрадна ѕвезда Северина ни носи поглед на Јордан преку нејзините бројни фотографии постирана на нејзините профили на социјалните мрежи. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Пејачката направи „тура“ низ земјата и оттаму постира најразлични фотографии – од знаменитости, начин на живеење и културна традиција на населението, па се до фотки на кои самата таа позира во бикини. Инаку, Северина е на турнеја низ Блискиот Исток. Сепак, помалку „раскажува“ за настапите, а се повеќе за откриените фасцинантни дестинации.

Последната серија фотографии доаѓа од Мртвото море, познато и по други имиња, а најпознато меѓу нив е соленото Езеро. Инаку, Мртвото море се граничи со Израел, па и оттаму може да уживате во него. Да пливате, секако не може, зашто е толку солено што водата ве исфрла на површината.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Уживајте во фотогалеријата. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Слични објави

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо

Северина има посебна порака за голманот на Хрватска откако го победија Бразил

Еспресо
Се вчитува....