3.8 C
Скопје
19:55 - 5 декември, 2023

(Фото) Рускиот рапер што настапи на свадба кај Мијалкови, ѝ купи „Порше“ на саканата: „Продолжи да ме испраќаш во вселената“

Моделката Валентина Иванова, девојката на 40-годишниот популарен рапер Тимати (чие вистинско име е Тимур Јунусов), се пофали на социјалните мрежи дека наполнила 20 години и по повод роденденот уметникот ѝ подарил автомобил Порше. „Ти благодарам, љубов моја, продолжи да ме испраќаш во вселената“, напиша убавицата на својот Инстаграм профил.

Во коментарите под видеото на социјалната мрежа Инстаграм во кое е прикажано како Валентина го добива скапиот подарок, многумина пишуваат дека Иванова не изгледа на 20 годишна, туку на најмалку 30-годишна, додека некои забележаа и дека лично се запознале со манекенката, па дури и студирале со неа и дека саканата на Тимати има 28 години.

Валентина, Инстаграм

На Телеграм (социјална мрежа популарна во Русија) се зборува и за подарокот на раперот и за возраста на неговата девојка. „Во зависност од конфигурацијата, еден од овие автомобили чини во просек 20-30 милиони рубли (односно 200 до 300 илјади евра). Секој би сакал таков прекрасен подарок на 20 години. Или на 30? Валентина продолжува упорно да кажува на социјалните мрежи дека наполнила 20 години. Според гласините, девојката темелно ја исчистила својата биографија и всушност е 10 години постара“, пишува на телеграм профилот „Тољко никому“.

принтскрин

Инаку, ултрапопуларниот руски рапер Тимати, пред неколку дена присуствувал на свадбата на Јордан, синот на Сашо и Александра Мијалкови и одлично ги забавувал помладите гости до раните утрински часови.

(Фото) Што се јадело и пиело на свадбата на синот на Мијалков: Од сицилијански ракчиња до италијанска паста со јастог и шампањ „Кристал“

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....