3.8 C
Скопје
19:02 - 5 декември, 2023

Познат модел на „Плејбој“ почина на 38 години: Се забавуваше со познати фудбалери

Познатиот модел Таби Браун почина на 38-годишна возраст. Живееше во Јужен Лондон. Таа се појавуваше во реклами и ТВ емисии. Соработуваше со познати музичари, а во јавноста беше позната и по нејзините љубовни врски со познатите фудбалери Балотели и Стерлинг. Причината за смртта се уште не е позната.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tabby Brown (@tabbybrown)

Моделот на „Плејбој“ соработуваше со брендовите „Канон“, „Атланстик“, „Линкс“,а учествуваше во ТВ шоуто „The Bachelor“. Неа можете да ја видите и во видеоспотовите на познатите рапери Снуп Дог, Дизи Раскал, Б.О.Б.

Нејзиниот поранешен менаџер ја потврди тажната вест за „Сан“. Пред само шест недели, Таби Браун се појави во видео на Инстаграм, таа беше расположена.

Многу пријатели и обожаватели, шокирани од веста, објавуваат пораки за неа, оддавајќи ѝ почит.

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....