16.8 C
Скопје
08:43 - 26 септември, 2023

(Фото) Новата Мис на Медитеранот е Мија Стерјовска 

На изборот за Мис на Медитеранот 2023 кој се одржа минатиот викенд во Киренија на Кипар, нашата претставничка Мија Стерјовска направи голем успех со победата во конкуренција на 20 девојки од исто толку држави од Медитеранот. Титулата Прва придружничка ја освои претставничката на Гибралтар, а Втора придружничка е девојката од Шпанија.
Финалето во организација на Aya Production од Либан, се одржа во прекрасниот амбиент на хотелот Les Ambassadeurs во Киренија, на самиот брег на Средоземното море, каде девојките беа сместени и се подготвуваа.
Нашата Мија е член на Моднато судио Црнокрак, кое ја поседува лиценцата за овој интернационален избор за убавина веќе 20 години. Ова е шести пат како девојките од Црнокрак освојуваат победа на Мис на Медитеранот.

 

Слични објави

Неделен финансиски хороскоп: Нови можности за Биковите, убава понуда за Стрелците, парични промени за Водолиите…

Еспресо

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо
Се вчитува....