19.8 C
Скопје
00:54 - 27 септември, 2023

Елтон Џон заврши во болница

Британската поп-легенда Елтон Џон помина една ноќ во болница во Монако поради полесни повреди откако се лизна и падна во својата вила во Ница, објави Би-би-си во понеделникот, цитирајќи го неговиот портпарол.

Сер Елтон (76), кој минатиот месец ја заврши својата долготрајна турнеја Farewell Yellow Brick Road, бил префрлен во ортопедскиот оддел на болничкиот центар „Принцес Грејс“ во Монако, јавува Би-би-си.

„Елтон ја посети локалната болница како мерка на претпазливост,“ изјави портпаролот.

„По прегледите, утрово веднаш беше отпуштен. Тој се врати дома и е во добро здравје.“

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....