24.8 C
Скопје
15:46 - 28 мај, 2024

(Видео) Ќерката на Моника Белучи сензуална и секси во нова кампања: „Те сакам, љубов моја“

Ќерката на Моника Белучи и Винсент Касел, Дева Касел, глумеше во рекламна кампања за парфемот Долче Вајлет од линијата Долче на Долче и Габана.

Линијата на парфеми беше лансирана во 2014 година и вклучува шест парфеми, од кои последниот „Долче Лили“ беше лансиран лани, додек годинава тоа е парфемот „Долче Вајлет“.

Промотивното видео е снимено во Милано. Во видеото, на фотографот и режисер Стивен Брамс од Бруклин, Дева шета по улиците на градот и безгрижно танцува на музиката што ја слуша од нејзиниот вокмен, персонифицирајќи го „оптимизмот, радоста и слободата“, како што вели описот на видеото.

Дева веќе некое време е амбасадор на Долче и Габана. Во минатото, таа беше заштитно лице на парфемот Dolce Lily, а исто така се прошета на модната писта на ревиите на брендот на Модните недели. Честопати, славните родители доаѓаат да ја поддржат. Тие се многу горди на успехот на Дева во манекенството. Така, Винсент Касел остави емотивна порака под видеото снимено за промоција на парфемот Долче Вајлет: „Те сакам, љубов моја“, напиша Касел.

 

 

Слични објави

(Видео) Исплива снимка од средбата на Северина и Јелена Карлеуша: ЈК ја изигнорирала, ова никогаш нема да ѝ го прости!

Еспресо

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Еспресо

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша во јавност, го спомна и Душко: Погледнете како изгледа среде разводната треска 

еспресо
Се вчитува....