26.8 C
Скопје
13:51 - 14 април, 2024

(Фото) Бен Афлек и Џенифер Лопез домаќински на пазар: Лежерен шопинг и опуштен изглед

54-годишната американска пејачка и актерка Џенифер Лопез и 51-годишниот оскаровец Бен Афлек го посетија пазарот во Лос Анџелес во неделата, 17 септември.

Ѕвездената двојка шеташе фатени за раце, а пејачката во еден момент дури и ја стави раката на задникот на нејзиниот сопруг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bennifer💚 (@bennifer_02)

Двајцата беа облечени во лежерна варијанта.

За семејно излегување, Џеј Ло избра кардиган во нијанса на нане, кој го носеше преку бела маица и го искомбинира со фармерки со широки ногавици. Изгледот го заокружи со бели патики, чанта во светла нијанса, очила за сонце и обетки.

Афлек пак, се одлучи за сив џемпер под кој носеше црна маичка и сини фармерки.

Џенифер Лопез и Бен Афлек започнаа романтична врска во раните 2000-ти, откако се сретнаа на снимањето на филмот Gili. Тие беа накратко свршени пред да ја откажат планираната венчавка во 2003 година, само еден ден пред свадбата. Во 2021 година ја продолжија својата романса.

 

Слични објави

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо
Се вчитува....