23.8 C
Скопје
12:16 - 14 април, 2024

Драма на концертот на Калиопи во Белград: Починала жена, настапот веднаш прекинат!

Пејачката Калиопи мораше да го прекине концертот кој требаше да се одржи во салата МТС во Белград.

Како што пишува српски „Курир“, на непознатата жена на возраст од околу 70 години ненадејно и се слошило, а присутните сведочат дека морале веднаш да го напуштат просторот.

Српските медиуми известуваат дека жената починала, а итната помош не можела да помогне дури ни со реанимација.

Полицијата е на лице место и вши увид.

 

 

Слични објави

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо

(Фото) Поранешниот сопруг на Драгана Мирковиќ лудува во Виена: Вечерни журки, пијалак и цигара

еспресо
Се вчитува....