20.8 C
Скопје
04:41 - 15 јули, 2024

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Пејачките Драгана Мирковиќ и Цеца Ражнатовиќ со децении не се во добри односи. Сепак, Драгана сега јавно им честиташе на Анастасија Ражнатовиќ и нејзиниот сопруг Немања Гудељ по повод нивната граѓанска венчавка, посакувајќи им сè најдобро преку коментар под фотографијата од тајната венчавка во вилата на Дедиње.

– Сè најдобро од срце – напиша Драгана.

Различни приказни кружат за причината за лошиот однос меѓу двете пејачки, но фактот дека има одредена вистина во гласините се потврди по новогодишната програма на РТС, пишува „Телеграф“.

Со години не комуницираат, дури би се рекло дека молкот трае повеќе од две децении, а по споменатата средба Драгана вака проговори за нивниот однос во РТС:

– Сè датира од деведесеттите, кога не беше нималку наивно и кога доживеав многу тешки работи од Цеца и нејзиниот тим. Отсекогаш сум бирала пат кој подразбира криење, молчење, со години. Дојде момент кога колешката Цеца беше банирана од оваа телевизија поради некои грди работи што ги правеше на водечки луѓе, а во сите медиуми во Србија, да се разбереме. Потоа ми се јави и ми рече: „Имав потреба да ти се јавам и да ти кажам дека ме фасцинира тоа што немаш ни грам суета во тебе, како колега, и дека повеќе ме почитуваат на твојата телевизија. отколку вие самите“. Само покажав каква личност сум и каков колега сум. После тоа, се се врати во нормала. Повторно, јас поминував низ секакви работи од нејзините луѓе, и сите знаеме кои се тие луѓе и како помина. Искрено, многу ми е тешко да зборувам за тоа, но издржав. Молчев и молчев. И сега, се сретнавме после толку години, а јас помислив дека тоа е најнормалниот учтив начин некому да му кажеш добра вечер – изјавила Драгана за српските медиуми.

Јелена Карлеуша сподели снимка со Душко: „Простувај, подобро не знаев“

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....