ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11. СЕПТЕМВРИ: Ќе се запознаете со личности на висока позиција кои ќе ви ветат нешто

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 11 септември, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Овен

Денес ќе се наоѓате под притисок и тешки околности, но тоа не ви дава право да ги занемарите своите редовни обврски. Во љубовта, имате впечаток дека партнерот упорно прикрива некои детали за вистината, кои би сакале да ги слушнете. А, сето тоа дополнително влијае на вашето сомневање или  незадоволство.

Бик

Ќе бидете со променливо расположение, но токму ова ќе ве мотивира да направите некоја позитивна промена во животот. На работното место бидете погласни и слободно кажувајте го вашето мислење ако сакате да бидете забележани од надредените. На љубовно поле, сѐ е како што треба.

Близнаци

Некој ги оспорува вашите идеи или влијанието што го имате во деловните кругови. Бидете промислени и не дозволувајте тоа негативно да влијае на вашето расположение. Изненадете ја саканата личност на некој несекојдневен начин. Ако имате доволно имагинација и фантазија, сè може да се смени во позитивна насока.

Рак

Имате добра можност да ги завршите работните обврски кои што се со постар датум, како и да ја дефинирате вашата улога пред соработниците. Сепак, вашиот тековен успех не значи многу за вас. Размислувате за нови или далечни цели. Не се разбирате на најдобар начин со партнерoт. Ви недостасува добра комуникација.

Лав

Ако сте во врска, поминете ја вечерта со партнерот и разговарајте за вашите најдлабоки чувства и желби. Добро размислете за вашите постапки и вашиот однос кон партнерот. Само така ќе си ги исполните желбите и ќе ги решите проблемите во врската. Неизбежно е да се согласите со некои негови желби и барања.

Девица

Ќе се запознаете со личности на висока позиција кои ќе ви ветат нешто. Денот е поволен за трговија или за кој било приватен бизнис. Слабите меѓучовекови односи ќе ви донесат грижи и стрес. Деловните проблеми и кавги ќе се појават за момент, но по кратката самоанализа ќе настапи разведрување.

Вага

Ќе посакате некој да замине од вашиот живот. Не мора да им објаснувате на луѓето зошто сте ја донеле таа одлука. Можно е да почувствувате дека треба да споделите тајна која долго време ја чувате во себе. Нема потреба светот да го знае она што го знаете вие. Добро размислете дали ќе споделите или не.

Скорпија

Многу е важно да внимавате во чие друштво ги споделувате вашите тајни. И запомнете дека и ѕидовите имаат уши. Ќе бидете оптоварени со барањата кои се поставени пред вас и поради тоа ќе ги занемарите сите околу вас. Тоа нема да биде многу добро. Обидете се да бидете порасположени за социјален живот.

Стрелец

Понекогаш проблемите се решаваат само очи в очи или во блиска средба со соговорникот. Вие не сте личност која бега од проблеми. Токму спротивното – вие сакате да се соочите и да го решите тоа што претставува проблем. Прифатете ги новите настани на работа, не настапувајте веднаш критички и осудувачки.

Јарец

Во љубовта, постојат некои прашања кои постепено се решаваат или тајни што се откриваат само преку заеднички однос. Комуникацијата со саканата личност може да стане комплицирана поради мешањето на некој ваш близок, на кој не сте му баш симпатични. Ќе се изненадите од однесувањето на таа личност.

Водолија

Постојат работи што ги правите во тајност или без нечие знаење, што лошо влијае на вашата концентрација. На крајот, потребно е да преземете одговорност за своите постапки. Во односот со блиска личност избегнувајте нова дебата и ривалство. Секогаш постои можност да ги усогласите вашите интереси и желби со неа.

Риби

Вие сте најтолерантната личност на светот! Убедени сте дека љубовта и толеранцијата треба да бидат клучните карактеристики на секој човек. Лесно се адаптирате на секоја средина и на секоја личност. И тоа е за пофалба. Но, понекогаш треба да водите сметка и за самите себе, за вашите желби и барања.

Слични објави

БИЛИ АЈЛИШ ОТКРИВА: Луѓето се плашат од големи гради, изгубив многу следбеници поради нив

Еспресо

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Драстични промени, доаѓа вистинско лето!

Ј.К.Д

ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Мед и лук за подобар имунитет

Еспресо

ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето кои јадат повеќе млечни масти имаат помал ризик од срцеви заболувања

И. Т.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 СЕПТЕМВРИ: Некои разговори можат да придвижат нови интереси

И. Т.

Кој е индискиот гуру Моханџи чии следбеници се Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена

И. Т.
Се вчитува....