32.8 C
Скопје
20:47 - 15 јули, 2024

Џенифер Лопез на одмор во Италија со Бен Афлек: Пејачката сака да го спаси бракот

Пејачката и актерка наводно планира летно патување во Италија, известуваат италијансите медиуми: резервирала на брегот на Соренто, Таормина и островите Еоли кои ѝ се главните дестинации.

Џенифер Лопез сака по секоја цена да го спаси бракот со Бен Афлек. Според она што го дознаваат италијанските медиуми, пејачката и актерка планира летно патување во Италија за да ги реши брачните тензии со сега отуѓениот сопруг. Таа планира патување до егзотична дестинација во која би биле вклучени и децата на двајцата. Овој одмор е директен резултат на ткажување на турнејата што повеќето го сметаа како изговор да ја оправда претпродажбата која воопшто не беше охрабрувачка.

Одморите на Џенифер Лопез и Бен Афлек отсекогаш се сметале за спектакуларни во однос на вниманието на јваноста и медиумите. А Италија е слаба точка на Џен, таа до сега се одморала во Тоскана, Фиренца, беше на меден месец во Милано, Комо и островот Капри.

Џенифер Лопез никогаш не ја криела својата љубов кон Италија: „Кога конечно отидов да поминам неколку лета по ред во јужна Италија, многу ми се допадна“, изјави таа во 2023 година за специјализираното списание Travel + Leisure.

(Видео) Каде ќе патува и со кого: Пред домот на Бен Афлек, нова приколка за семејни патувања

Слични објави

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо
Се вчитува....