-5.2 C
Скопје
00:22 - 26 јануари, 2022

ЧЕТИРИ КОРИСНИ СОВЕТИ: Како со сигурност да „запалите“ жена!

Прашајте ја што сака

Луѓето се премногу ранливи кога се во средината на интимните односи. Па затоа одвојте време следниот ден да прашате дали уживала и во што. Разговарајте заедно за тоа што сакате да пробате следниот пат. Многу е важно да ја прашате вашата партнерка дали е задоволна од сексот што го имате .

Добра предиграта во три фази

Се подразбира дека добрите навики за лична хигиена кај мажот се важни за жената. Ако се води сметка за тоа, следната фаза од предиграта е целосно во умот: Повеќето жени кои не се чувствуваат емотивно поврзани со партнерот нема да бидат заинтересирани за секс. Жените се поврзуваат со својот партнер преку врска која вклучува разговор и правење работи заедно. Третиот дел е бакнување и допирање(сè уште не ги допирате нејзините гради или гениталии) на делови од телото.

СЕКС ВО ТРОЈКА: Дали двајца, дали тројца, што менува?

Бидете креативни: Не се сите жени исти

Од врвовите на прстите до ушите различни комбинации, задоволството не е исто секој пат или за секоја жена. Не размислувајте во насока: „Ова го сакаат жените“, туку „Ова го сака оваа конкретна жена“

Погрижете се да го запознаете нејзиното тело

Жените доаѓаат опремени со вагина и клиторис, и иако тие се со различни форми и големини, сите тие реагираат речиси на ист начин. Како што жените премногу добро знаат, а повеќето мажи не – клиторисот е исклучително чувствителен, но вагината, не толку многу. Стимулирајте го нејзиниот клиторис или поттикнете ја да го прави тоа со сопствените прсти или со секс играчка.

ОРГАЗАМ – БЕСПЛАТЕН ЛЕК ПРОТИВ БРОЈНИ ЗАБОЛУВАЊА: Ова се 11. здравствени придобивки од сексуалниот „климакс“ за кои не ви треба лекарски рецепт!

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....