3.8 C
Скопје
02:47 - 4 март, 2024

Бизнисмените не жалат пари: Александра Пријовиќ за три ноќи на приватни забави заработила 100.000 евра

Александра Пријовиќ ја одбележа 2023 година во секоја смисла. Покрај големите концерти кои ги имаше во рамките на турнејата „Од исток до запад“, таа одлично заработи и од неколку настапи на приватни прослави.

Како што дознава српски Курир, некои фирми и бизнисмени не штеделе за да ја доведат Прија да им ја надополни прославата со нејзините песни, па пејачката имала настапи во Белград, и за три вечери пред новогодишната ноќ заработила 100.000 евра за еден час пеење.

Судејќи според овие податоци и бројки, јасно е дека Александра максимално ја искористила својата моментална популарност.

Инаку, пејачката ги сведе на минимум настапите во клубовите за целосно да се посвети на концертите во салите во регионот и со тоа вистински да го оправда епитетот „концертна пејачка“.

Дека успеала во намерата говори и тоа што, според извори на српски Курир, Прија на 8 март ќе пее и во Подгорица, во салата на Спортскиот центар „Морача“, каде концерти одржаа најголемите естрадни ѕвезди на време во осумдесеттите и деведесетите, како што се Лепа Брена, Бијело дугме и многу други.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....