18.8 C
Скопје
21:33 - 5 октомври, 2022

Бен Стилер откри дека ја одбил улогата во познатиот филм: „Сè уште ме мачи тоа“

Станува збор за филм од 1992 година.

Познатиот актер Бен Стилер во интервју за телевизијата AppleTV+, за која ја режира серијата ‘Severance’ откри дека ја одбил улогата во филмот “My Cousin Vinny” од 1992 година.

– Го одбив мојот трет повик за да играм во „ My Cousin Vinny “. Сè уште ме мачи тоа. Влегуваш како актер и го правиш своето и понекогаш тоа прави да се чувствуваш навистина добро, но тоа едноставно не функционира – рекол актерот, пренесува IndieWire .

Во комедијата „ My Cousin Vinny “ глумеа Џо Пеши, Ралф Макио и Мариса Томеи, која за улогата во филмот доби Оскар за најдобра споредна женска улога, пишува 24сата.хр .

Бен Стилер ја започна својата кариера во шоуто „Saturday Night Live“, а подоцна, во 1992 година, ја водеше сопствената ситком серија, токму кога беше објавен филмот „My Cousin Vinny“.

Слични објави

Хари и Меган во конфликт со Нетфликс: Во паника се, сакаат да отстранат делови од документарецот

еспресо

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо
Се вчитува....