8.8 C
Скопје
21:43 - 5 октомври, 2022

Колешката од „Брилјантин“ се прости од Оливија Њутн-Џон: „Јас сум без зборови, последен пат кога зборувавме ми рече…“

Актерката Диди Кон се прости од колешката и пријателка Оливија Њутн-Џон која почина во понеделникот.

„Мојата прекрасна пријателка, дамата Оливија Њутн-Џон нè напушти. Толку тажно. Моите мисли се со нејзиното семејство. Јас сум без зборови”, напиша таа на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 00s princess (@yk2cinema)

Диди и Оливија се запознале на снимањето на филмот „Брилјантин“, во кој глумеа како пријателки. Диди ја играше Френси, а Оливија ја играше Сенди. Актерките станаа пријателки и во реалниот живот.

„Таа ми рече дека повеќе не може оди и дека има 24-часовна нега, а нејзиниот сопруг Џон и нејзината ќерка Клои беа цело време покрај неа“, изјави Диди за „Добро утро Америка“, присетувајќи се на последните денови на Оливија.

принтскрин

Таа откри и кога последен пат се слушнале.

„Последен пат се слушнавме преку СМС пораки и ѝ реков: Се надевам дека знаеш дека секогаш си во моето срце. Таа ми одговори: „А ти си во моето“. Тоа беше нашата последна порака на петти јули“, изјави актерката за Мирор.

„Ќе ја паметам по нејзиното големо срце во кое имаше место за се. И засекогаш искрено ќе ја сакам”, заклучи Диди.

За потсетување, Оливија почина во сон на нејзиниот ранч во Јужна Калифорнија во понеделникот наутро, опкружена со семејството и пријателите. Таа се бореше со ракот на дојката повеќе од 30 години. Веста за нејзината смрт ја потврди и нејзиниот сопруг Џон Истерлинг.

Слични објави

Хари и Меган во конфликт со Нетфликс: Во паника се, сакаат да отстранат делови од документарецот

еспресо

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо
Се вчитува....