23.8 C
Скопје
12:17 - 14 април, 2024

Астро прогноза за вторник, 29 август

Овен

Вашите постапки денес ќе бидат многу јавни. Ќе сакате да направите апсолутно се, дури и она што не сте го планирале за овој ден. Ќе имате сила и инспирација за нови достигнувања.

Бик

Ако имате потенцијално ветувачка идеја за развој на бизнисот, искажете ја на вашето раководство. Има шанси да ја ценат и да ви дадат „зелено“ светло за нејзино спроведување.

Близнаци

На овој ден треба да посветите повеќе време на вашата емотивна состојба. Ако треба да останете сами со вашите мисли, излезете надвор од градот, каде што ќе најдете мир и тишина.

Рак

Денешниот ден ќе го поминете со семејството. Можете да ги споделите вашите тајни, да се вклучите во заедничко хоби, да уживате во комуникацијата. Ѕвездите ве поттикнуваат повторно да се поврзете со вашите роднини.

Лав

Денеска ќе сакате да се покажете сто проценти за другите да ви се восхитуваат. Ќе бидете спремни на се, дури и да им го потегнете носот на вашите завидливи луѓе.

Девица

Во вторник ќе дејствувате исклучиво со умот, а не со емоциите. Затоа, на овој ден ќе можете да постигнете многу. Направете скок во кариерата, тоа ќе ви ја подобри финансиската состојба.

Вага

Треба да започнете да градите односи со другите. Обидете се да не ги „боцкате“ луѓето, тогаш ќе имате многу нови пријатели со кои вашиот живот ќе најде нови бои.

Шкорпија

Денес можете да посветите време на планирање на буџетот. Запишете ги сите ваши приходи и расходи и одвојте одредена сума за секоја ставка. Не ја надминувајте границата. Така ќе научите како мудро да управувате со парите.

Стрелец

Вашиот пат кон самооткривање ќе започне денес. Во тоа ќе ви помогнат духовните практики и сесиите со психолог. Време е да се справите со вашата состојба на умот.

Јарец

Во вторник треба смело да преземете нови обврски. Не плашете се дека нема да успеете во нешто. Можете да се справите со се ако размислувате со глава и не се нервирате.

Водолија

Цел ден ќе бидете расположени за комуникација со луѓето. Всушност, ова е многу добро, бидејќи можете да воспоставите комуникација со многу важна личност која на крајот ќе влијае на вашиот живот.

Риби

Обидете се да не носите избрзани одлуки дури ни во кризни ситуации. Подобро е да го слушате вашиот внатрешен глас и дури потоа да донесете одлука.

Слични објави

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо

(Фото) Поранешниот сопруг на Драгана Мирковиќ лудува во Виена: Вечерни журки, пијалак и цигара

еспресо
Се вчитува....