24.8 C
Скопје
16:50 - 3 октомври, 2023

Јелена Карлеуша ги сотре критичарите: Веќе собра 70.000 луѓе на концерт, сите ги пееја нејзините песни

Првиот голем настап по премиерата на албумите „Алфа“ и „Омега“, пејачката Јелена Карлеуша го закажа во Нови Бечеј.

Нејзините критичари со денови најавуваа фијаско, но популарната Јелена ги нокаутираше.

Пејачката објави видео од концертот и напиша дека пеела пред 70.000 луѓе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

И покрај огромната посетеност од страна на нејзинит фанови, хејтерите продолжија да коментираат дека само таа изброила 70.000 луѓе, а всушност на концертот не било можно толку многу луѓе да се соберат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Како и да е, Јелена има причина за задоволство, зашто – судејќи според видеото – очигледно е дека публиката уживала на нејзиниот настап и ги пеела нејзините хитови.

Слични објави

(Фото) Легендарното селфи на поранешната финска премиерка и Ана Винтур го крена модниот свет на нозе!

Еспресо

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо

Џоди Тарнер-Смит поднесе барање за развод од Џошуа Џексон: Голема љубов, а причината за разделба непозната

Еспресо
Се вчитува....